Izlazak Gromova na Kupu 1991. godine proglašen Danom branitelja Zagrebačke županije

0
868

S ponosom i radošću Vas obavješćujemo kako je nakon Sisačko-moslavačke županije i Zagrebačka županija za Dan hrvatskih branitelja svoje županije odredila nadnevak iz ratnog puta 2. gardijske brigade „Gromovi“, odnosno tadašnje 2. „A“ brigade Zbora narodne garde RH. Županijska skupština Zagrebačke županije proglasila je 19. ožujka 2013. godine 27. lipanj Danom hrvatskih branitelja Zagrebačke županije. Naime, toga dana 1991. godine na pokupsko je ratište raspoređena 2. brigada Zbora narodne garde i počela je djelovati na prvoj crti bojišnice uz Kupu. Inicijativu za utvrđivanjem Dana hrvatskih branitelja pokrenuo je Odbor za hrvatske branitelje Zagrebačke županije, koji će biti i nositelj obilježavanja koje će se svake godine održavati u drugom gradu ili općini na području županije.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here