Izaslanstvo hrvatskih branitelja pripadnika Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi na Večernjakovoj domovnici

Trinaesta po redu Večernjakova domovnica ili “mali Sabor” hrvatskog iseljeništva, kako je manifestaciju dodijele nagrade najuspješnijim Hrvatima u iseljeništvu nazvala hrvatska predsjednica Kolinda Grabar Kitarović, i ove godine svojom nazočnošću će uveličati hrvatski branitelji.

Izaslanstvo Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi na Večernjakovoj domovnici čine istaknuti hrvatski branitelji: Ivan Krupec, predsjednik udruge, Nenad Bužanić, dopredsjednik udruge, Željko Ćubela, član Upravnog odbora udruge, dr. Tonči Soža, predsjednik Suda časti udruge, umirovljeni časnik HV-a Dario Holenda.

Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade popularne “zelene beretke” osim obilježavanja mjesta stradanja svojih suboraca i skrbi o ranjenim i oboljelim pripadnicima ove elitne gardijske brigade, vode računa o promicanju istine o pobjedi Hrvatske vojske u Domovinskom ratu.

Stoga će izaslanstvo Udruge prilikom posjete Bad Homburgu nagraditi zaslužne i utjecajne pojedince i hrvatske iseljeničke udruge monografijom “2.gardijska brigada HV Gromovi”. Monografija na kronološki način opisuje stvaranje i ratni put ove slavne brigade Hrvatske vojske koja je ratovala na svim ratištima u Hrvatskoj. Brigada je ostvarila i značajne uspjehe u obrani hrvatskih krajeva u BiH.

Ove godine Gromovi svoju monografiju uručili predsjedniku Hrvatskog svjetskog kongresa Njemačke g. Franji Akmadži.

Ratni veterani Gromova već su zbog čuvanja vrijednosti proisteklih iz Domovinskog rata nagradili svojom monografijom “Gromovi” urednika inozemnog izdanja Večernjeg lista Stipu Puđu.

Monografijom Gromovi ranije su nagrađeni i istaknuti pojedinci: veleposlanik Republike Hrvatske u Berlinu dr. Gordan Grlić Radman i koordinatorica Hrvatske nastave Hessen Lidija Bodalec.

Izvor: Fenix magazin i  Dario Holenda