Izašao je novi broj magazina Oluja

0
1070

U novom broju Oluje, večernjakovom magazinu za hrvatske branitelje možete pročitati zanimljivu priču o branitelju književniku, snajperistu, ratnom veteranu 2. gardijske brigade „Gromovi“ Antunu Jozingu.

„Oluja“ donosi priču i o šestorici pripadnika 7. gardijske brigade „Pume“, koji su 5. kolovoza 1995. podigli hrvatski stijeg na kninskoj tvrđavi.

Osamnaest godina poslije, umirovljeni general HV-a Marijan Mareković, svoja je sjećanja na ratnu 1995., u povodu 18. obljetnice slobode za Knin i druge okupirane dijelove Hrvatske, rado podijelio s čitateljima novog broja “Oluje”koji stiže na kioske širom zemlje 25. srpnja.

„Oluja“ donosi priču o posadi Svetog Duje, tenka Četvrte gardijske brigade koji je bio na čelu tenkovske kolone Pauka kada su ušli u Knin i priču o njihovoj legendi, Andriji Matijašu Pauku, zapovjedniku koji je svoju vojsku doveo do pobjede pa poginuo u posljednjim satima rata.

Uz mjesečnik za hrvatske branitelje „Oluja“ Večernji list daruje knjigu i DVD – Kompletna istina o herojima!

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here