Ivica ( Josip ) Janković 27.2.1960. – 17.12.2016.

0
1336

S velikom tugom i žalošću obavješćujemo sve  ratne veterane 2. gardijske brigade „Gromovi“ i  hrvatske branitelje  da je umro Ivica Janković.

Skupnik Ivica Janković rođen je 27. veljače 1960. u Koprivnici. U obranu domovine uključio se 1991. godine. U Protuoklopni raketni divizijun 2. gbr Gromovi pristupio je 1. listopada 1993. godine, gdje je obnašao dužnost zapovjednika desetine. Umirovljen 31. prosinca 2003. godine u činu skupnika.

Za doprinos u Domovinskom ratu i postignute rezultate u djelatnoj vojnoj službi više puta je nagrađivan i pohvaljivan od zapovjednika 2. gardijske brigade. Odlikovan je Spomenicom domovinskog rata 90-92., Medaljom „Oluja“, Spomenicom domovinske zahvalnosti i Priznanjem sa zlatnom značkom „Grom“.

Posljednji ispraćaj  pokojnog Ivice   biti će u utorak 20. prosinca 2016.g.  u 14,00 sati na mjesnom groblju u Šemovcima.

Ožalošćenoj obitelji, rodbini, suborcima i prijateljima pokojnog Ivice  u ime Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi  izražavamo iskrenu sućut.

Ivice, počivaj  u miru Božjem i neka ti je laka  hrvatska zemlja za čiju si se  slobodu borio.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here