Hodočašće Hrvatskih branitelja iz domovinskog rata 2011. – UDBINA

Dan hrvatskih mučenika, i ove godine svečano je proslavljen na Udbini. Skupina hrvatskih branitelja pješačila je od Aržana do Udbine. Udruga branitelja pripadnika Središta gardijskog za specijalističku obuku dočasnika ”Damir Tomljanović – Gavran” iz Zadra i ove su godine već tradicionalno, prigodom Dana hrvatskih mučenika, organiziranim šestodnevnim hodočašćem i postrojavanjem na Udbini odali počast svim hrvatskim mučenicima.  Branitelji žele oteti zaboravu ona događanja koja su doprinjela obrani Hrvatske.

Želja im je podsjetiti na važne akcije Hrvatske vojske, policije i posebno zaslužne junake iz vremena obrambenog Domovinskog rata. Naravno nisu zaboravili ni 2. gardijsku brigadu “Gromove” i njene junake.

U organizaciji i provedbi hodočašća sudjeluju slijedeće udruge hrvatskih branitelja:

– Udruga ratnih veterana 1. gardijske brigade ”Tigrovi”

– Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade ”Gromovi”

– Udruga veterana 3. gardijske brigade ”Kune”

– Udruga veterana 4. gardijske brigade “Pauci”

– Udruga hrvatskih ratnih veterana 5. gardijske brigade ”Sokolovi”

– Udruga 7. gardijske brigade ”Puma” Varaždin

– Udruga ratnih veterana 9. gardijske brigade ”Vukovi”

– Udruga Specijalne policije iz Domovinskog rata

– Udruga maloljetnih dragovoljaca Domovinskog rata – Zadarska županija

– HVIDR-a Zadar

Opširnije na stranicama Udruge pripadnika Središta gardijskog za specijalističku obuku dočasnika ”Damir Tomljanović – Gavran”