Gromovi sudjelovanjem na Uskrsnom turniru odali počast poginulim braniteljima (Foto)

0
965

„Na ovom turniru nije važno tko će pobijediti, on je organiziran kako bi se čuvala uspomena i odala počast svim poginulim hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu“. Ovim riječima zaključio je Ivan Spajić svečano otvaranje Drugog uskrsnog turnira za poginule hrvatske vitezove. Ivan Spajić predsjednik je Hrvatskog malonogometnog kluba „Tange-lange“ i brat poginulog branitelja Zlatka Spajića, koji je uz Ivicu Budimira bio član ovoga kluba, a obojica su poginuli u Domovinskom ratu. Na otvaranju turnira braniteljima i gostima pozdravnim govorom obratili su se i brigadni general Tomo Medved, predsjednik URV 1. gbr „Tigrovi“ i legenda Dinama Slaven Zambata. HMNK „Tange-lange“ već drugu godinu za redom u spomen na sve poginule branitelje iz Domovinskog rata, kao organizator okupi malonogometne momčadi udruga elitnih postrojba iz Domovinskog rata koji se okupe na Uskrsni ponedjeljak na ovom događaju. Želja im je da ovaj memorijalni turnir s ovakvim renomiranim momčadima postane tradicija. Po odazivu, brojnosti i odličnom organizacijom unatoč hladom i kišovitom vremenu ne sumnjamo da će tako biti svakoga Uskrsnog ponedjeljka. Uz momčad Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“, koju su ove godine činili veterani Podružnice Karlovačke županije i zagrebačke središnjice, pod vodstvom člana UO Udruge, Krešimira Maretića i predsjednika Karlovačke podružnice Milana Valentića, na turniru su sudjelovale momčadi udruga ratnih veterana  1. hrvatskog gardijskog Zdruga, 1. gardijske brigade „Tigrovi“, 4. gardijske brigade „Pauci“,  8. lakojurišne gardijske brigade, Specijalne policije MUP-a RH, Vojne policije HV-a i HOS-a. Iako Gromovi nisu zauzeli pobjednička postolja, a što nije ni najvažnije, potrebno je istaknuti što su na ovaj blagdanski dan odvojili vrijeme od svojih obitelji i toplinu doma, te svojim sudjelovanjem na tako hladnom vremenu odali dužno poštovanje svim poginulim hrvatskim braniteljima.  Turnir se održao na nogometnim terenima NK Hrvatskog dragovoljca u zagrebačkom Sigetu.

Memorijalni turnir je osvojila momčad Vojne policije, drugo mjesto zauzela je 8. lakojurišna gardijska brigada, a treće 4. gardijska brigada „Pauci“.

Fotogalerija:

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here