Gromovi pomažu u obrani od prijeteće poplave

0
1079

Zadnjih dana, točnije od 2. travnja 2013. godine Sisak se bori s visokim vodostajem i poplavama. Sela Donje Posavine na sisačkom području, ali i sam grad Sisak ugroženi su od moguće poplave iz retencije Lonjsko polje. Iako razina vode u retenciji Lonjsko polje postupno opada, opasnost zbog propuštanja nasipa još postoji. Mjerodavne službe su na terenu u punoj pripravnosti. Uz javne službe najveći obol daju sami stanovnici ugroženih područja i okolnih mjesta, gdje se svi zajedno danonoćno bore s vodenom stihijom i ulažu veliki trud kako bi se Sisak obranio od poplave.

Nakon kontakata s mještanima Svinjičkog, ratni veterani 2. gardijske brigade Gromovi– članovi Podružnice Sisačko-moslavačke županije URV 2. gbr „Gromovi“ dragovoljno su se uključili u pomoć građanima i javnim službama u obrani od poplave. Tijekom cijelog jučerašnjeg dana članovi URV 2. gbr Gromovi, kojima se pridružio i dio njihovih obitelji, pomagali su u Svinjičkom puniti vreće s pijeskom za sanaciju nasipa i samu sanaciju nasipa koji brane Svinjičko i Gušće, a tako i Sisak. Također dio članova Udruge bio je ostavljen u Sisku u pričuvi i punoj pripravnosti u slučaju pogoršanja stanja na terenu.  Članovi Udruge i dalje su na raspolaganju i u spremnosti za pomoć građanima u slučaju izvanredne situacije.

Fotogalerija:

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here