Gromovi pomagali građanima Podsljemena pogođenih potresom u Zagrebu

Udruga ratnih veterana 2.gardijske brigade Gromova stavila se na raspolaganje gradu Zagrebu za pomoć nakon potresa pa su tako pomogli VGČ Gornja Dubrava i Stožeru CZ Gornja Dubrava.

Dana 17. i 18. travnja od 10:00 do 18:00 sati dijelili crijep građanjima Podsljemena pogođenih potresom.

Crijep koji je već korišten i u dobrom je stanju donirali su dobri ljudi za sugrađane u potrebi kojima je oštećen krov kuće gdje žive s obitelji.

Crijem je deponiran na prostoru igrališta OŠ Granešina, Miroševečka cesta 7.

Dva dana, dvije radne ekipe za lijepoga dana i  žarkog suncu izdavali su crijep i utovarali isti u vozila građanima kojima je bilo potrebno.

Za ovu hvale vrijednu aktivnost, svoje vrijedne ruke dali su Gromovi koje posebno spominjem i zahvaljujem jer su najmanje to zaslužili.

Čitavom aktivnosti sa VGČ Gornja Dubrava i Stožer CZ Gornja Dubrava koordinirao je član UO URV 2. gbr Gromovi i predsjednik ZUV HGP Krešimir Maretić koji je oba dana proveo s Gromovima.

Darko Tkalec i Dubravko Petrović oba dana bili su na privremenom stovarištu

1. dan, 17.04. radili su Branko Mikulić i Zaviša Margetić
  2. dan, 18.04. radili su Branimir Narančić i Ivan Krpić

Oba dana, rame uz rame, na pomoćnom stovarištu Gromove je vodio  Ivan Krupec, predsjednik URV 2. gbr Gromovi.

Neizmjerno hvala svim dečkima koji su se uključili u ovu aktivnost jer dobro je činiti dobro.

Ova aktivnost samo je jedna u nizu koja je provedena, a biti će ih još i to uskoro.

Kako je najavio Stožer CZ sredinom tjedna očekuje se dolazak još građevinskog materijala koji će se privremeno deponirati na istom mjestu i dijeliti građanima u potrebi stoga ćemo trebati još vrijednih i marljivih ruku, biti ćemo slobodni pozvati Vas i računati na Gromove, kako u ratu tako i u miru.

Jednom Grom zauvijek Grom.