Gromovi odali počast svim poginulim u akciji “Bljesak”

0
1114

Dana 01.05.1995. godine počela ja akcija “Bljesak” da bi se oslobodila okupirana područja zapadne Slavonije. Za samo 31 sat oslobođeno je oko 500 četvornih kilometara teritorija koje je zaposjeo srpski agresor i uspostavljen je nadzor nad autocestom A3. Akcija Bljesak bila je u vojnom smislu nastavak uspješne vojne operacije Otkos 10 iz prosinca 1991. kada je oslobođen veći dio zapadne Slavonije. Oslobađajući zapadnu Slavoniju u operaciji „Bljesak“  poginuo je  ili od posljedica ranjavanja umro 51 pripadnik Hrvatske vojske i policije, a 162 su ranjena.

S obzirom na situaciju sa Corona virusom nismo bili u mogučnosti otići u Okučane i odati počast poginulim hrvatskim braniteljima koji su dali svoje živote u akciji “Bljesak”, ali smo položili cvijeće i svijeće na spomeniku svim hrvatskim braniteljima u Velikoj Gorici i Velikoj Mlaki u spomen i sjećanje na njih.

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here