Gromovi obilježili Dan pobjede i domovinske zahvalnosti

0
1140

Veterani 2. gbr Gromovi i ove godine su na svečan i dostojanstven način obilježili Dan pobjede, Dan domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja. Gromovi su sudjelovali na polaganjima vijenaca i paljenu svijeća u spomen na poginule hrvatske branitelje u Domovinskom ratu u više gradova; Zagrebu, Kninu, Sisku, Dugoj Resi, Petrinji, Dvoru, Glini, Gornjem Viduševcu. Veterani  Gromova iz oklopne bojne obišli su mjesta pogibije svojih suboraca u VRO „Oluja“ kao i grobove poginulih  pripadnika okb-a.

Delegacija urv 2. gbr Gromovi koju je predvodio umirovljeni satnik  Gordan Galić  sudjelovala je na središnjoj obilježbi proslave  5. kolovoza 2014.g. u Kninu. Joso Bajan veteran 2. gbr Gromovi ove godine je  na Kninskoj tvrđavi podizao hrvatski barjak. Veterani Gromova Podružnice Karlovačke i Sisačko-moslavačke  sudjelovali su na više  memorijalnih nogometnih turnira posvećenim poginulim Gromovima  i hrvatskim braniteljima.

(tekst: B.Kolarić – foto:veterani Gromova)

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here