Gromovi obilježili Dan neovisnosti RH.

0
863

Turanj – Karlovac. U organizaciji URV 2. gbr Gromovi, podružnice Karlovačke županije 8. listopada održana je obilježba Dana neovisnosti Republike hrvatske, obilježba 24. obljetnice sudjelovanja „Gromova“ u borbenim djelovanjima na Karlovačko-dugoreškoj bojišnici i 24. obljetnica obrane Karlovca na Turanjskom mostu. Mnogobrojna izaslanstva položila su vijence i zapalile svijeće kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima na Turnju. Za sve poginule, umrle i nestale Gromove i  hrvatske branitelje don Antonio Mikulić vojni kapelan iz Petrinje  služio je  Svetu Misu u župnoj crkvi Presvetog Srca Isusova u Karlovcu. Središnja svečanost obilježbe održana je poslije Svete Mise u restoranu „Zrinski“ u Karlovcu.

Prigodnim riječima dobrodošlice obratio se predsjednik karlovačke podružnice Milan Valentić  a potom predsjednik udruge Ivan Krupec. Predsjednik Zbora udruga ratnih postrojbi karlovačke županije Ivo Benić u svom obraćanju iznio je da je nemjerljiv doprinos 2. gbr Gromovi a posebno njene 3. pješačke bojne u obrani karlovačke županije u Domovinskom ratu. Damir Jelić gradonačelnik Grada Karlovca posebnim riječima zahvale zahvalio se pripadnicima 2. gbr Gromovi što su učinili za Grad Karlovac u njegovoj obrani u teškim ratnim danima 1991.g., te posebnu zahvalu uputio obiteljima poginulih Gromova. Nastavak obilježbe protekao je u ugodnoj atmosferi zajedništva s gostima uz okrjepu koju su pripremili domaćini.

foto: veterani Gromova

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here