Gromovi na svečanoj procesiji u Sisku

0
1007

Blagdan svoga nebeskoga zaštitnika svetog Kvirina biskupa proslavili su vjernici Sisačke biskupije u ponedjeljak 4. lipnja. U svečanoj procesiji koju je predvodio bjelovarsko-križevački biskup Vjekoslav Huzjak zajedno s pomoćnim zagrebačkim biskupom Valentinom Pozaićem i sisačkim biskupom Vladom Košićem, od sisačke katedrale Uzvišenja Svetog Križa, ulicama je grada sve do crkve sv. Kvirina hodalo oko tisuću vjernika, predstavnika župa Sisačke biskupije, mladih, krizmanika i prvopričesnika, policajaca i vojnika, predstavnika udruga proizašlih iz Domovinskog rata, članova KUD-ova, vatrogasaca, predstavnika državne, lokalne uprave i samouprave. Nakon procesije uslijedilo je misno slavlje u crkvi Svetog Kvirina koje je predvodio bjelovarsko-križevački biskup Vjekoslav Huzjak. U svečanoj procesiji i misnom slavlju sudjelovali su i predstavnici 2. mehanizirane bojne “Gromovi Gardijske motorizirane brigade i predstavnici Udruge ratnih veterana Gromova iz Podružnice Sisačko-moslavačke županije.

Fotogaleriju možete pogledati na mrežnoj stranici Sisačke biskupije:

www.biskupija-sisak.hr/~biskupij/index.php/fotogalerije/kvirinovo-2012.html

 

URV 2. gbr/www.biskupija-sisak.hr

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here