Gromovi na predstavljanju monografije 102. br. HV

0
2317

 

U ovoj jubilarnoj godini, kada su ratne postrojbe Hrvatske vojske obilježile 20. obljetnicu ustrojavanja, Klub veterana 102. brigade HV Novi Zagreb upustio se i u jednu vrlo zahtjevnu zadaću – izdati ratnu monografiju svoje postrojbe. Time su pridonijeli da ne padne u zaborav istina o Domovinskom ratu i odvažnost branitelja u obrani Domovine, u ovome slučaju branitelja iz Novog Zagreba. U knjizi je uz uredništvo od desetak ratnih veterana 102. brigade, pišući  povjesnicu Brigade značajan doprinos dao viši znanstveni suradnik u Hrvatskom institutu za povijest, dr. sc. Davor Marijan.  Temeljem autentičnih i dostupnih dokumenata, dr. Marijan, autor mnogih radova i knjiga vezanih za događaje u Domovinskom ratu, zajedno s uredništvom, predočio je čitateljstvu djelovanje 102. brigade HV u Domovinskom ratu. Ovom knjigom ratni veterani 102. brigada HV doprinijeli su istini i dostojanstvu Domovinskog rata.U nazočnosti mnogih veterana i gostiju, knjiga je predstavljena 19. prosinca 2011. godine u velikoj dvorani Hrvatskog novinarskog društva u Zagrebu. U ime predsjednika i članova Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade “Gromovi”, predstavljanju monografije nazočio je dopredsjednik Udruge, um. pukovnik Ivan Mandić.   

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here