Gromovi na Kvirinovu

0
985

U Sisku je 4. lipnja 2014. proslavljen blagdan sv. Kvirina, zaštitnika Sisačke biskupije i Grada Siska. Svečano misno slavlje u župnoj crkvi sv. Kvirina predvodio je apostolski nuncij u RH, mons Alessandro D’Errico, uz koncelebraciju sisačkog biskupa Vlade Košića, i još četvorice biskupa te osamdesetak svećenika, među kojima je bio i petrinjski vojni kapelan i član URV 2. gbr Gromovi, don Milenko Majić.Tom prigodom, Dekretom Kongregacije za bogoštovlje Svete Stolice, župna crkva sv. Kvirina podignuta je na rang bazilike.

Misnom slavlju prethodila je svečana procesija od sisačke katedrale Uzvišenja svetog Križa, ulicama grada sve do crkve Sv. Kvirina u kojoj je sudjelovalo više od tisuću vjernika: predstavnika župa Biskupije, mladih, krizmanika i prvopričesnika, policajaca i vojnika, predstavnika udruga proizašlih iz Domovinskog rata, članova KUD-ova, vatrogasaca, predstavnika državne, lokalne uprave i samouprave. Kao i prijašnjih godina na poziv Sisačke biskupije u svečanoj procesiji i misnom slavlju sudjelovali su i predstavnici Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ Podružnice Sisačko-moslavačke županije predvođeni tajnikom Udruge Brankom Kolarićem.

Fotogalerija:

 

 

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here