Gromovi na hodočašću u Gvozdanskom

0
1297

I ove godine u spomen na 437. obljetnicu herojske obrane kaštela Gvozdansko održano je VI. hodočašće u Gvozdansko.

U nedjelju 11. siječnja 2015. godine u Gvozdanskom je Svetu Misu predvodio pomoćni  zagrebački biskup mons. Mijo Gorski uz koncelebraciju sisačkog biskupa mons. Vladu Košića, domaćeg župnika vlč. Stjepana Filipeca, mons. Lovru Cindorija, mons. Marka Cvitkušića, vojnog kapelana don Milenka Majića i petrinjskog đakona vlč. Vjekoslava Uvalića.

Brojni članovi Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi  i ove godine su sudjelovali na hodočašću u Gvozdanskom. Gromovi pristigli iz Slunja, Rakovice, Karlovca, Zagreba, Sesveta, Dugog Sela, Siska, Petrinje, Gline i Dvora u zajedništvu s mnogobrojnim hodočasnicima iz cijele Hrvatske odali su počast junacima obrane Gvozdanskog u boju s Turcima 1578. godine, kao i Hrvatima ubijenima 1941. i 1991. godine. 2. gardijska brigada Gromovi u pobjedonosnoj operaciji „Oluja“ oslobodila je Gvozdansko i time zatvorila višestoljetnu ratnu i vojnu povijest Gvozdanskog.

Više o hodočašću možete pročitati ovdje:

http://www.biskupija-sisak.hr/index.php/arhiv/2689-hodoae-u-gvozdansko

tekst i foto: Robert Ćaran

 

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here