GLAS ZA PRAVDU

U ova teška vremena kada s nestrpljenjem i strepnjom iščekujemo presudu iz Haaga, pjesmom Glas za pravdu pružamo potporu našim generalima u nadi da će istina i pravda ipak pobijediti.
Pjesma Glas za pravdu prožeta je stihovima koji nose poruku istinske želje za pravdom i konstantne borbe protiv nepravde.
Izvedena je na humanitarnom koncertu “Za istinu” posvećen našim generalima i čast nam je što smo tog svečanog trenutka bili dio glazbenog spektakla u “Spaladium Areni” u Splitu, te otvoreno pokazali podršku hrabrim generalima.
Mediji su pjesmu Glas za pravdu popratili riječima da su naslov i tekst potkrijepili svrhu koncerta – borba za istinu i pravdu.
Skladba Glas za pravdu izvedena je i na glazbenom festivalu domoljubne pjesme Hrvatski pleter.
Iskreno se nadam da će Vam se pjesma Glas za pravdu svidjeti i da će dobiti svoj prostor na cijenjenoj web stranici: Udruga ratnih veterana 2.gardijske brigade “GROMOVI”.

S poštovanjem,

Biljana Barković

G L A S  Z A  P R A V D U
Umoran sam kad pogledam

nepravdu sto sve nas guši

s koje strane je sagledam

svaku vrijednost ona ruši

Dan za danom sve se ponavlja

gorčinom duša ispunjena

istina se brzo zaboravlja

nepravdom je lako izgubljena

Težak teret na srcu mi stoji

i sve manje imamo strpljenja

naš su ponos svi naši heroji

s nepravdom nema pomirenja

REFREN
Za pravdu ajmo sada svi
složno se izboriti

jer nitko nije istinu

mogao pokoriti

Glas za pravdu nek’ se čuje

i zablista u punom sjaju

na kraju pravda pobjeđuje

s istinom u srcu to znaju

Težak teret na srcu mi stoji

i sve manje imamo strpljenja

naš su ponos svi naši heroji

s nepravdom nema pomirenja

REFREN
Za pravdu ajmo sada svi

složno se izboriti

jer nitko nije istinu

mogao pokoriti

[youtube]VI-ZTuGDm8o[/youtube]

Autori pjesme: Glas za pravdu
Tekst: Biljana Barković
Glazba: Aleksandar Homoky
Aranžman: Tony Eterović
Izvođač: Max Hozić

Gospođa Biljana Barković je hrvatski domoljub i promicatelj vrjednota Domovinskog rata.  Izuzetno cijeni i poštuje hrvatske branitelje, a i sama potječe iz braniteljske obitelji koja je prošla vukovarsku tragediju. Autorica je mnogih domoljubnih pjesama koje ste zasigurno već čuli na hrvatskim radio postajama i mnogim koncertnim dvoranama.  Pjesme su domoljubnog karaktera u kojima čuva dostojanstvo branitelja i naše Domovine. Često je angažirana na projektima obilježavanja značajnih datuma za Hrvatsku povijest, gdje se kulturno glazbenim programom dostojanstveno proslavljaju dani posvećeni braniteljima, najzaslužnijima za slobodu i neovisnost Hrvatske, a gospođa Biljana Barković voditelj je i koordinator kulturno-glazbenog programa.

Biljana sa suradnicima na takav način izražava zahvalnost braniteljima za herojsku obranu svih krajeva naše domovine, te odaje počast svima koji su položili svoje živote za našu slobodu.

Na našim stranicama povremeno ćemo objavljivati pjesme gospođe Biljane, i uvjereni smo da će vam se svidjeti.

Biljana, hvala Vam!