Gardijska oklopno-mehanizirana brigada (GOMBR-a) osvojila 19. Memorijalni malonogometni turnir Damir Tomljanović – Gavran

0
1457

U subotu 04. svibnja 2013. godine u Selinama je održan 19. memorijalni malonogometni turnir u čast heroja Domovinskog rata Damira Tomljanovića – Gavrana.

Na turniru je sudjelovalo 12 ekipa sastavljenih od veterana Domovinskog rata.

Ekipe sudionici ovoga memorijalnog turnira bile su:

 

 1. Udruga ratnih veterana 1. GBR ”Tigrovi”
 2. Udruga veterana 4. GBR
 3. GOMBR-a (Gardijska oklopno-mehanizirana brigada)
 4. BSD (Bojna za specijalna djelovanja)
 5. Udruga Prvi hrvatski redarstvenik – SJP Alfe Zagreb
 6. IPA Zagreb
 7. Veterani NK Hajduk – Pridraga
 8. Dragovoljci HEP-a
 9. Udruga SJP ”Poskoci” – Zadar
 10. Veterani Starigrad – Paklenica
 11. Udruga PSG SOD ”Damir Tomljanović – Gavran” Šepurine 
 12. UDBDR 112. brigade Zadar 

Memorijalni malonogometni turnir započeo je svetom misom u crkvi Rođenja BDM za sve poginule branitelje u Domovinskom ratu a nakon svete mise načelnik općine Starigrad – Paklenica gospodin Krste Ramić prigodnim riječima pozdravio je sudionike turnira i sve nazočne te proglasio turnir otvorenim.

Kao i svake godine nakon otvaranja turnira izaslanstvo organizacijskog odbora uputili su se na Velebit do Tulovih greda gdje se nalazi kapelica bl. Alojzija Stepinca koju je MORH izgradio  u čast Damira Tomljanovića – Gavrana gdje su položili vijenac i zapalili svijeću. U izaslanstvu su sudjelovali: umirovljeni general zbora Josip Lucić, umirovljeni brigadni general Tomo Medved – predsjednik udruge veterana 1. gardijske brigade, brigadni general Siniša Jurković – zapovjednik Gardijske oklopno mehanizirane brigade, umirovljeni brigadir Zdravko Andabak – predsjednik udruge Tigar 90/91 Rakitje, Branimir Ražov – predsjednik UP SG SOD ”D.T.-Gavran”, Krste Ramić – načelnik općine Starigrad, izaslanstvo OŠ Zadarski otoci koje je predvodio ravnatelj škole gospodin Davor Barić te Starigradski župnik don. Marinko Jelečević

Ljubitelji malog nogometa uživali su cijeli dan u dobrim utakmicama

i ugodnoj atmosferi koju su priredili članovi Udruge pripadnika Središta gardijskog za specijalističku obuku dočasnika ”Damir Tomljanović – Gavran” iz Šepurina koji su uz nogometno igralište pripremali 150 litara vojničkog graha i slavonskog čobanca.

Finalna utakmica odigrana je između ekipa UDBDR 112. brigade Zadar i GOMBR-a (Gardijska oklopno-mehanizirana brigada) u kojoj je pobijedila ekipa GOMBR-a.

U utakmici za treće mjesto ekipa Veterani NK Hajduk – Pridraga slavila je protiv ekipe IPA –Zagreb.

Turniru je nazočila i gospođa Marija Tomljanović, majka poginulog heroja Damira Tomljanovića Gavrana koja je uručila pehar pobjedničkoj ekipi.

Po završetku turnira najboljim ekipama i pojedincima nagrade su uručili gospođa Marija Tomljanović, gospodin Gojko Buljat – počasni predsjednik turnira, umirovljeni general zbora Josip Lucić, brigadni general Siniša Jurković – zapovjednik Gardijske oklopno mehanizirane brigade , Darko Beštek – 100- postotni HRVI, Brigadir Zdravko Andabak, gospodin Krste Ramić – načelnik općine Starigrad, Branimir Ražov predsjednik UP SG SOD ”D.T.-GAVRAN”, te umirovljeni brigadni general Tomo Medved.

Posebno priznanje uručeno je posthumno Mili Zubaku – Fifi koji je bio sudac  nekoliko godina na ovome turniru.

 

Nagrade su osvojile slijedeće ekipe i pojedinci:

 

1. mjesto: GOMBR-a

2. mjesto: UDBDR 112. brigade Zadar

3. mjesto: Veterani NK Hajduk – Pridraga

4. mjesto: IPA –Zagreb

 

Najbolji igrač turnira: Kruno Bertok (GOMBR-a)

Najbolji vratar: Zvonimir Pedić (UDBDR 112. brigade Zadar)

Najbolji strijelac: Alen Lazanja (UDBDR 112. brigade Zadar)

Nakon svečanog zatvaranja turnira svi natjecatelji i gosti uputili su se u hotel Alan gdje je bila priređena večera i druženje uz pjesmu.

Željko Turić

Udruga pripadnika Središta gardijskog za specijalističku obuku dočasnika

”Damir Tomljanović – Gavran” Zadar

 

 

 

 

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here