DUGA RESA IMENOVALA MOST 3. BOJNE 2. GARDIJSKE BRIGADE GROMOVI

0
1616

Gradsko vijeće Grada Duga Resa na sjednici vijeća u lipnju donijelo je odluku da se most u gradu preko rijeke Mrežnice imenuje u  „Most 3. bojne 2. gardijske brigade“. Ovih dana postavljene su i ploče koje ukazuju na novi naziv ovog mosta. Naime,  URV 2. gbr Gromovi podružnice Karlovačke županije podnijela je ovaj prijedlog Gradu Duga Resa, grad je prepoznao vrijednosti i zasluge  2. gbr Gromovi i njenih pripadnika  u obrani i oslobađanju Domovine Hrvatske u Domovinskom ratu, te je zbog toga ovaj prijedlog i prihvaćen. Ovim činom Grad Duga Resa na simboličan način odužuje se hrvatskim braniteljima i 3. bojni 2. gbr Gromovi na njenom doprinosu u Domovinskom ratu, a posebno 3. bojni koja je i ustrojena u Dugoj Resi 21.lipnja 1991.g. iz snaga PU Karlovačke.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here