Dan branitelja grada Siska 3.9.2011.g.

0
1304

Dan branitelja grada Siska obilježen je na svećan i dostojanstven naćin 3. rujna 2011.g.  Svećanost je zapoćela polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća te molitvom za sve poginule branitelje na gradskom groblju kod centralnog križa. U parku dr. F. Tuđmana kod spomenika  poginulim hrvatskim braniteljima zapaljene su svijeće.

 Mimohodom su branitelji noseći ratne zastave postrojbi a među njima bile su i ratne zastave svih postrojbi 2. gardijske brigade gromovi .

Otišli su  na svetu misu u sisačku katedralu gdje je služena sveta misa za sve poginule branitelje koju je predvodio mons. dr. Vlado Košić sisački biskup.

Nakon svete mise održana je svečanost u Domu kulture Kristalna kocka vedrine gdje je ratni zapovjednik 2. gbr Gromovi brigadni general Drago Matanović održao kratki presjek ratnih događanja u vrijeme Domovinskoga rata na području grada Siska i Banovine.

 Svečanost je nastavljena u bivšoj vojarni “Barutana” koja je pretvorena u Muzej Domovinskog rata Grada Siska gdje su izloženi eksponati vezani za Domovinski rat te je održan taktičko-tehnički zbor HV-e i pokazne vježbe službenih pasa OSRH.

 Ovoj svećanosti nazočili su izaslanici Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, Ministarstva unutarnjih poslova, izaslanik Županice SMŽ-e Predsjednik županijske skupštine Željko Kardaš, gradonačelnik Grada Siska Dinko Pintarić, saborska zastupnica Ivanka Roksandić te predstavnici braniteljskih udruga, zapovjednici ratnih postrojbi grada Siska, te mnogi drugi uzvanici.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here