Čestitamo Vam Dan državnosti Republike Hrvatske

0
132

Poštovani veterani 2. gardijske brigade Gromovi, drage  obitelji poginulih, umrli i nestali Gromova, hrvatski  branitelji, te svi građani Republike Hrvatske  u ime Upravnog odbora Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi, čestitam Vam Dan državnosti Republike Hrvatske.

Hrvatski Sabor donio je povijesnu Ustavnu odluku o samostalnosti i suverenosti Republike Hrvatske. Tom odlukom Republika Hrvatska postala je samostalna i neovisna država, a tim činom ispunjena je i vjekovna čežnja hrvatskog naroda za svojom samostalnošću i državnošću.

Kada slavimo Dan državnosti u svojim mislima i molitvama prisjetimo se svih hrvatski branitelja koji su svoje živote utkali u temelje naše domovine hrvatske  tijekom Domovinskog rata. Prisjetimo se i Prvog hrvatskog predsjednika Republike Hrvatske dr. Franje Tuđmana pod čijim je hrabrim i  mudrim vodstvom stvorena naša moderna Domovina.

Povodom Dana državnosti istaknimo na svoje domove  hrvatske barjake neka se ponosno vijore u čast našoj jedinoj domovini Hrvatskoj.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here