ČESTITAMO VAM BLAGDAN VELIKE GOSPE

0
3273

NASLOVNA

Dana 15. kolovoza slavi se blagdan “Usnuća” Blažene Djevice Marije, u narodu poznat pod nazivom Velika Gospa.

Njeno uznesenje na nebo je kruna njenog božanskog materinstva. U našemu hrvatskome narodu pobožnost prema Blaženoj Djevici Mariji iskazana je podizanjem mnogih zavjetnih kapelica, crkava i svetišta  posvećenih njenu čast. Hrvati je stoljećima smatraju svojom nebeskom zagovornicom i zaštitnicom.

Povodom blagdana Uznesenja Blažene Djevice Marije- Velike Gospe u ime Udruge ratni veterana 2. gardijske brigade Gromovi, i našega vojnog kapelana don Antonia Mikulića, svim članovima obitelji poginulih,umrlih i nestalih, svim našim članovima udruge i njihovim obiteljima kao i svim štovateljima naše Nebeske Majke  upućujemo iskrene čestitke i želimo obilje Božjega blagoslov.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here