Branko Bakota 1960.-2012

0
1207

 
 
Obavješćujemo ratne veterane 2. gardijske brigade „Gromovi“ i prijatelje da je u srijedu 1. veljače 2012. godine preminuo naš suborac, hrvatski branitelj Branko Bakota. Pokop pokojnika bit će u ponedjeljak, 6.veljače u Zagrebu, na groblju Mirogoj u 14,10 sati.
Hrvatski gardist Branko Bakota rođen je 28. svibnja 1960. godine. U Domovinski rat dragovoljno se uključuje 1991. godine pristupajući  113. brigadi HV Šibenik, 1992. godine prelazi u 1. gardijsku brigau “Tigrovi”, a od svibnja 1993. godine, pa sve do umirovljenja 2003. godine pripadnik je 1. pješačke bojne 2. gardijske brigade “Gromovi”. S navedenim postrojbama OS RH sudjelovao je u obrani Domovine na gotovo svim bojištima na kojima su bile borbeno angažirane njegove postrojbe tijekom Domovinskog rata. Za doprinos u obrani Domovine bio je odlikovan Spomenicom Domovinskog rata 90.-92., Spomenicom domovinske zahvalnosti, Priznanjem i zlatnom značkom „Grom“.
Počivao u miru Božjem i bila mu laka hrvatska zemlja za čiju se slobodu borio! Obitelji, rodbini i prijateljima pokojnoga Branka izražavamo iskrenu sućut!
URV 2. gbr „Gromovi“

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here