Branitelji za branitelja

0
1422

Hrvatski branitelj Stipe Vranješ  i njegova petero člana obitelj  zbog  obilnih kiša koje su bile na području Grada  Zagreba prošle godine kao i njihova obiteljska kuća  u Kustošiji  našli su se u opasnosti od odrona   klizišta. Zbog sigurnosnih razloga za obitelj i dom a zbog  mogućeg odrona klizišta obitelj Vranješ   evakuirana je iz svoje kuće u alternativni smještaj a gdje se nalaze već više od 1 godine. Kako bi se obitelj mogla vratiti u svoj dom i imala sigurnost potrebno je sanirati klizište oko kuće. Sama obitelj ne može  sanirati klizište  a nadležne službe nisu dovoljno brzo djelovale stoga su  hrvatski branitelji i u ovom slučaju pokazali svoje veliko humano  srce i  pritekli u pomoć svom prijatelju hrvatskom branitelju.

U zajedništvu ZU HVIDR-a Grada Zagreba, Zbora udruga veterana hrvatskih gardijskih postrojbi i  Udruga specijalne policije iz Domovinskog rata pokrenuta je akcija  pomoči obitelji Vranješ. Hrvatski branitelji okupljeni u ovim udrugama stavili su se na raspolaganje da svojim radom pomognu obitelji hrvatskog branitelja Stipe Vranješa u sanaciji klizišta kod njegove obiteljske kuće na Kustošijskom Vencu 48 u Gradu Zagrebu. Ova humana akcija otpočela je 9. ožujka 2015.g. i trajat će do završetka potrebitih radova na sanaciji klizišta oko obiteljske kuće Vranješevih. Udruga ratnih veterana 2. Gardijske brigade Gromovi kao članica ZUV HGP uključila se u ovu hvale vrijednu akciju pomoči hrvatskom branitelju. Veterani Gromova, okupili su se u velikom broju u ranim jutarnjim satima  11.ožujka 2015.g. te se uključili u ovu akciju i marljivo  radili do kasnih  popodnevnih sati.  Kao i u Domovinskom ratu Gromovi su „stali u jedan stroj“, svojim marljivim radom dali su obol u pomoći obitelji hrvatskog branitelja kada je to najpotrebnije.

Foto: Željko Makek-Rakun

Tekst: Branko Kolarić

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here