Boško Barbarić Ptica 1960-2013.

0
2892

Obavješćujemo ratne veterane 2. gardijske brigade „Gromovi“ da je nakon kratke i teške bolesti u srijedu 27. studenoga 2013. godine u 54. godini života preminuo hrvatski branitelj, ratni veteran Gromova, umirovljeni razvodnik Oružanih snaga RH, Boško Barbarić – Ptica. Pokop našeg subranitelja bit će u petak 29. studenoga 2013., u 15,00 sati iz mrtvačnice na mjesnom groblju Brckovljani (pokraj Dugog Sela).

Boško Barbarić Ptica rođen je 17. ožujka 1960. u Kovačiću (Livno). Živio je u Brckovljanima pokraj Dugog Sela u obitelji sa suprugom Biserkom i sinovima Danijelom i Domagojem. Dragovoljno se uključio u Domovinski rat 9. studenog 1991. godine pristupajući Inženjerijskoj satniji 2. gardijske brigade „Gromovi“. Aktivno je sudjelovao je u obrani Domovine na mnogim bojištima. Umirovljen je iz djelatne vojne službe 15. 12. 2001. Boško Barbarić Ptica bio je nadareni i poznat glazbenik. Svoj doprinos u obrani domovine dao je i u Prvom hrvatskom ratnom bandu „Ptice Zenge“, glazbenom sastavu 2. gardijske brigade „Gromovi“, kojega je osnovao s nekolicinom pripadnika Gromova. Bend je u vrijeme rata snimio nekoliko albuma domoljubne tematike, a većinu pjesma napisao je Boško Barbarić. Autor je i pjesme Gromovi, himne 2. gardijske brigade „Gromovi“ koju izvodi i Simfonijski puhački orkestar Oružanih snaga Republike Hrvatske.

Supruzi, sinovima, unuku, braći, cijeloj obitelji i rodbini, suborcima i prijateljima izražavamo iskrenu sućut.

Počivao u miru Božjem, i laka mu bila hrvatska zemlja za čiju se slobodu borio.

.

PJESMA: HRVATSKI RATNICI.mp3

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here