Biskup Jezerinac predvodio misu zadušnicu za prvog hrvatskog predsjednika (Foto)

0
1187

Zagreb, (IKA) – Na 13. obljetnicu smrti prvoga hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana misu zadušnicu u svetištu Sveta Mati Slobode u Zagrebu u ponedjeljak 10. prosinca predvodio je vojni biskup Juraj Jezerinac. U koncelebraciji je bilo dvadesetak svećenika, među kojima i provincijal Hrvatske salezijanske provincije don Pejo Orkić i domaći župnik don Ante Vasilj. Na misi se okupila i obitelj pokojnog predsjednika Tuđmana, kao i generali Ante Gotovina i Mlade Markač. U homiliji biskup je rekao kako je i hrvatski narod devedesetih godina proživljavao tragediju Jeruzalema i Samarije Izaijina doba te istaknuo da u kriznim i teškim vremenima za narod i zemlju Bog redovito govori po ljudima. Kazao je kako se u prvom predsjedniku Republike Hrvatske prepoznaje erudit duha, vrsni intelektualac, ljubitelj povijesti, hrabri i mudri vojnik, priznati državnik, dodavši da to ne znači da pokojni predsjednik nije imao grijeha, jer svi smo mi baštinici grijeha, pa zato i baštinici otkupljenja i milosti koja nam dolazi po Spasitelju našemu Isusu Kristu. Biskup Jezerinac rekao je kako se i danas, nakon dva desetljeća od uspostave samostalne države, nalazimo u novim mukama koje na svoj način unose strah, klonuće i klecavost u dušu Crkve i naroda te poželio da Isus donese nadu u prazna srca ovoga naroda te jakosti, izdržljivosti i vjere svojoj Crkvi koja je na neviđenim kušnjama svoje autentičnosti.

www.ika.hr

Na Svetoj Misi zadušnici u dupkom punoj crkvi Svete Mati Slobode nazočili su mnogobrojni hrvatski branitelji, umirovljeni generali, časnici, dočasnici i gardisti među kojima i veliki broj ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“, kao i članova URV 2. gbr „Gromovi zajedno s predsjednikom umirovljenim brigadirom Milom Krištom. Također u Sisačkoj katedrali Uzvišenja sv. Križa misu zadušnicu za dr. Franju Tuđmana predvodio je biskup Vlado Košić na kojoj su sudjelovali i mnogobrojni Gromovi.

 

Fotogalerija:

(Daniel Kasap/PIXSELL/URV 2. gbr)

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here