VUKOVAR 20.11.2011

Udruga ratnih veterana 2. gbr Gromovi sudjelovala je na 20. obljetnici obilježavanja stradanja Vukovara 20.11.2011.g. Na dostojanstven i s pijetetom  gardisti su se poklonili braniteljima Vukovara koji su svoje  život dali u herojskoj obrani Vukovara  grada heroja.

Obišli smo Spomen muzej u Vukovarskoj bolnici, i krenuli smo prema Vukovarskom groblju da odamo počast položimo vijence i zapalimo svijeće kod glavnog spomenika na Vukovarskom groblju.

Poslije toga smo krenuli  na mimohod sječanja na stradanje 1991.g. u organizaciji Udruge djece poginulih i nestalih branitelja domovinskog rat s memorijalnog groblja do Ovčare.

Položen je vjenac i zapaljene svijeće  kod križa u centru Vukovara.

Posjetio se Spomen Dom hrvatskim braniteljima na trpinjskoj cesti.

Te smo i u Borovom selu kod spomenika ubijenim 12 hrvatskih policajaca zapalile svijeće.

I nakon cjelodnevnog boravka u Vukovaru i okolici vratili smo se u kasnim većernjim satima.

a kako je izgledao cjeli dan u vukovaru pogledajte u galeriji slika :