Veterani Gromova na 25. obljetnici SJP BARUN

NASLOVNA_II

U organizaciji Udruge veterana specijalne policije Domovinskog rata „Barun“ i pokroviteljstvo Krapinsko-zagorske županije, 20. kolovoza 2016.g. obilježena je 25. obljetnica od ustrojavanja SJP „Barun“. Komemorativna svečanost održana je kod kapelice Svete Katarine na Kapelščaku, ovo mjesto poznato je kao mjesto gdje se odvijala završna borba Matije Gupca i njegovih puntara protiv feudalne vojske Franje Tahija.

Na svečanosti bio je prisutan župana Krapinsko-zagorske županije gospodin Željko Kolar te drugi predstavnici lokalne uprave i samouprave kao i predstavnici udruga proizašlih iz Domovinskog rata.

Nakon svečanosti komemoracije, u  Stubičkim Toplicama organiziran je 2.  memorijalni ribički turnir „Josip Mirt-Teček“ u spomen na umrlog pripadnika SJP „Barun“. A druženje hrvatskih branitelja nastavilo se uz kuhanje lovačkog kotlića, kotlovine, fiš paprikaša te natjecanja u lovu ribe udicom na plovak i u  potezanju užeta.

Na ovoj obilježbi sudjelovali su predstavnici URV 2. gbr Gromovi Krapinsko-zagorske podružnice i predstavnici Zagrebačke podružnice okupljeni u Klubu OKB-a 2. gbr.

fotografije: Zdravko Grden