Poziv Gromovima – “I reći ću vam samo još jednu stvar ZAPAMTITE VUKOVAR”

1900

Već tradicionalno u organizaciji Kluba veterana 148. brigade HV Zagreb – Trnje, branitelji, djeca i građani grada Zagreba u spomen na poginule i nestale žrtve Vukovara i Škabrnje pale svijeće i lampione duž cijele ulice grada Vukovara u Zagrebu. Ove godine u obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje uključilo se preko 40 braniteljskih udruga grada Zagreba. Kao i prošle godine u ovo obilježavanje uključena je i Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“. Pozivamo ratne veterane 2. gardijske brigade „Gromovi“ i članove URV 2. gbr „Gromovi“ da se u nedjelju, 17. studenoga 2013. godine u 17,30 sati okupe na parkiralištu pokraj zagrebačkog gradskog poglavarstva (Trg Stjepana Radića 1), od kuda ćemo krenuti na paljenje lampiona duž ulice grada Vukovara i sudjelovati u prigodnoj komemoraciji čiji program vam dostavljamo u nastavku.  Potrebno je ponijeti najmanje po jedan lampion. Slijedećega dana u ponedjeljak 18. studenoga u 19 sati, pozivamo ratne veterane 2. gardijske brigade „Gromovi“ i članove URV 2. gbr „Gromovi“ koji nisu u mogućnosti ići na komemoracije u Vukovar i Škabrnju, da sudjeluju na Svetoj Misi za žrtve Vukovara, Škabrnje i Domovine Hrvatske koja će se služiti u zavjetnoj crkvi „Sveta Mati Slobode“ u Zagrebu, Jarun 1. Zamoljavamo, sukladno mogućnostima nazočnost ratnih veterana Gromova na Misi u vojnoj odori (prikrivna ili službena), a na paljenju svijeća i programu u ulici grada Vukovara u nekom od obilježja Udruge ili 2. gbr “Gromovi“ . Nakon Mise u ponedjeljak, u 20,00 sati bit će održan koncert “Bogu i Domovini”. Na navedene aktivnosti povedite i članove svojih obitelji.

_______________________________________________________________

KLUB VETERANA 148. br. HV

ZAGREB – TRNJE

.

POZIVAMO VAS

Sve Hrvatice i Hrvate, braniteljske i domoljubne udruge, udruge stradalnika Domovinskog oslobodilačkog rata, djecu, mlade i studente, sve zagrepčanke i zagrepčane, na obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje u Zagrebu pod sloganom:

“I reći ću vam samo još jednu stvar

ZAPAMTITE VUKOVAR”

OBILJEŽAVANJE

DANA SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA  –  ŠKABRNJE

U ZAGREBU

REDOSLIJED DOGAĐANJA

Nedjelja  17. 11. 2013.

ULICA GRADA VUKOVARA

U nedjelju 17. studenog u 18 sati  jednakovremeno paljenje lampaša duž ulice grada Vukovara u Zagrebu (9 km) i

-u 18.30 sati središnji događaj kod koncertne dvorane V. Lisinski

-uz nazočnost svih sudionika akcije – paljenje lampaša u obliku slova VUKOVAR i KRIŽA sa velikom svijećom koju palimo “Vukovarskim svijetlom mira”,

-molitva i kraći program podržan od hrvatskih dramskih umjetnika.

VUKOVARSKA ULICA – DONJA DUBRAVA

U 15.45 –  sastanak u Parku Dubravskih branitelja

-nakon protokola odlazak u koloni na Sv. Misu

u 16.30 – Sv. Misa u župnoj crkvi Sv. Mihaela Arkanđela, Kapucinska 47

-nakon Sv. Mise, procesija i postavljanje lampaša uz Vukovarsku ulicu u Donjoj Dubravi do Osnovne škole Ivana Mažuranića.

Ponedjeljak, 18. 11. 2013.

JARUN

Ponedjeljak 18. studenog u 19 sati – Sv. Misa  za sve branitelje i žrtve Vukovara, Škabrnje i Domovine Hrvatske u župnoj crkvi Sv. Mati Slobode (za cijeli grad Zagreb) i nakon Sv. Mise – u 20 sati   koncert: “Bogu i Domovini”  uz sudjelovanje hrvatskih dramskih i glazbenih umjetnika

-prije Sv. Mise u 18.30 sati pobožnost krunice koju će predvoditi hrvatski branitelji.

Molimo hrvatske branitelje, za nazočnost u odorama Hrvatske vojske, hrvatskog redarstva ili u obilježjima udruga na Sv. Misi 18.11.

Pridružite se i budimo složna snaga.

Budimo zajedno u poniznoj zahvalnosti prema onima koji su se darovali Hrvatskoj.

Organizaciji obilježavanja pridružile su se udruge branitelja iz grada Zagreba:

1. Savez udruga obitelji zatočenih i nestalih hrvatskih branitelja

2. Udruga Vukovarske majke

3. Zajednica udruga udovica hrvatskih branitelja Domovinskog rata Republike Hrvatske

4. Udruga udovica hrvatskih branitelja Domovinskog rata Republike  Hrvatske – Grada Zagreba i Zagrebačke županije

5. Udruga obitelji zatočenih i nestalih hrvatskih branitelja “HRVATSKI FENIKS”

6. Udruga žene u Domovinskom ratu

37.Udruga branitelja Domovinskog rata Zagrebačkog velesajma

38.Hrvatska udruga prošlost rata za budućnost mira

39.HVIDR-a SESVETE

40.Udruga za šport i rekreaciju VETERAN 91.

41.Udruga veterana i dragovoljaca Domovinskog rata Klub Žitnjak-Petruševec