Odana počast prvom hrvatskom predsjedniku

Prije 16 godina, 10. prosinca 1999. godine, umro je prvi predsjednik Republike Hrvatske i vrhovni zapovjednik oružanih snaga RH, dr. Franjo Tuđman.

U 10 sati na zagrebačkom groblju Mirogoj povodom godišnjice smrti obitelj prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana, brojni branitelji i generali, predstavnici domoljubnih i braniteljskih udruga, predstavnici Kadetske bojne HVU „Dr. Franjo Tuđman“, brojni građani i izaslanstvo HDZ-a položili su vijence i zapalili svijeće na njegovu grobu. Nagovor i prigodnu molitvu predvodio je policijski kapelan don Marin Drago Kozić. Vijenac je položilo i zapalilo svijeću izaslanstvo Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi predvođeno ratnim zapovjednikom brigadnim generalom Zvonkom Peternelom i predsjednikom Zagrebačke podružnice Udruge Borisom Halužanom.

U večernjim satima u prepunoj crkvi Svete Mati Slobode na zagrebačkom Jarunu svečanu Misu zadušnicu predvodio je pomoćni biskup zagrebački mons. Ivan Šaško uz koncelebraciju deset svećenika.

R. Ć.