Obilježavanje 14. godišnjice smrti prvog hrvatskog predsjednika

U Zagrebu će se 10. prosinca 2013. godine obilježiti 14. godišnjica smrti prvog hrvatskog predsjednika Dr. FRANJE TUĐMANA.

Pozivamo vas na tradicionalno, zajedničko polaganje, vijenaca i svijeća na grob dr. Franje Tuđmana.

Sastanak ispred crkve Krista Kralja na glavnom ulazu groblja Mirogoj

u UTORAK   10. prosinca 2013. do 9.45 sati.

Sv. Misa ZADUŠNICA biti će 10.12.2013. u 19.00 sati

u župnoj crkvi Sv. Mati Slobode, Jarun 1

Pokažimo, kao i svi demokratski narodi svijeta, i mi Hrvati, poštovanje prema svom, prvom, hrvatskom predsjedniku i utemeljitelju slobodne i samostalne Hrvatske Države.

Dr. Franjo Tuđman, prvi hrvatski predsjednik je veliki i značajan čovjek hrvatske povijesti i uspostave slobodne hrvatske države. Zaslužio je svojim radom i ljubavlju za Domovinu i Hrvatski narod, trud svih nas za dostojanstvenim i organiziranim počastima pri obilježavanju godišnjice smrti.

U nadi iskazivanja zajedništva, neka nas vodi slogan:

“UVIJEK I SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO”

HRVATSKI BRANITELJI

Kontakt:  Klub veterana 148. br. HV   098/224-719

PROTOKOL:

1.            Prijava za polaganje vijenaca do 9.45 sati ispred ulaza na groblje Mirogoj                      kontakt: Ivan Samaržija 098/277-617

2.            Polazak organizirane kolone sa barjacima na čelu u 10.00 ispred crkve                        Krista Kralja na Mirogoju

3.            Smještaj svih nazočnih izaslanstava od groba dr. Franje Tuđmana prema                    Središnjem križu, slaganje kolone izaslanstava sa vijencima i svijećama

4.            Polaganje vijenaca i svijeća – pojedinačno sa najavom

5.            Molitvu, predvodi, izaslanik Vojnog ordinarijata

6.            Ponosna minuta hrvatske tišine

7.            Mirozov

8.            Govor: O prvom hrvatskom predsjedniku dr. Franji Tuđmanu

9.            Poziv na Sv. Misu u 19.00 sati u župnu crkvu Sv. Mati Slobode, Jarun 1

10.          Okupljanje u dvorištu ispred ulaza u župnu crkvu Sv. Mati Slobode do 18.45                  sati i ulazak u koloni, nazočnih u odorama, u crkvu u 18.50 sati.

11.          Sv. Misa zadušnica u 19.00 sati

(MOLIMO HRVATSKE BRANITELJE, ZA NAZOČNOST NA SV. MISI, U ODORAMA HRVATSKE VOJSKE ILI HRVATSKOG REDARSTVA)

Zamoljavamo članove udruge i ratne veterane 2. gardijske brigade „Gromovi“ koji će doći na svetu misu zadušnicu u crkvu Svete Mati Slobde, da sukladno mogućnostima budu odjeveni u vojnoj odori (svečana, službena ili prikrivna).