Imenovani koordinatori za hrvatske branitelje i članove njihovih obitelji u bolnicama

Bolnice u Republici  Hrvatskoj a sukladno naputku Ministarstva zdravlja    imenuju koordinatore  u bolnicama da budu na usluzi i pomoći hrvatskim braniteljima. Koordinatori  imaju obvezu pružanja  potrebnih  informacija te daju upute kome i gdje se trebaju javiti branitelji vezano za njihovo rješavanje zdravstvenih potreba u odabranoj bolnici.

Podižemo kvalitetu zdravstvene zaštite za posebno osjetljivu skupinu – braniteljsku populaciju. Osim što ustrojavamo posebne veteranske bolnice, svaka hrvatska bolnica, bilo opća, regionalna ili klinička, imenuje koordinatora za braniteljsku populaciju.

Kada se branitelj obrati bolnici, uloga koordinatora je da ga primi i uputi kome se i gdje treba javiti ili mu rezervira termin.

Objavljujemo tablicu s popisom dosada imenovanih koordinatora te njihovim kontaktima.

Izvor: http://www.zdravlje.hr/ministarstvo/za_branitelje